Co to jest ogrodzenie akustyczne?

ogrodzenie-w-ogrodzie
przegrody-dzwiekochlonne

Zastosowanie bariery akustycznej jest najskuteczniejszą metodą łagodzenia źródeł hałasu. Są to zewnętrzne konstrukcje zaprojektowane w celu pochłaniania hałasu i ochrony wrażliwych obszarów użytkowania ziemi przed hałasem.

Redukcja hałasu

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w kompleksie apartamentów, czy w domu z hałaśliwym sąsiadem, ogrodzenie akustyczne może zmniejszyć hałas w środowisku. Ilość zablokowanego dźwięku zależy od jakości i konstrukcji ogrodzenia.

Istnieje wiele różnych rodzajów ogrodzeń. Niektóre są przeznaczone do wizualnego ekranowania, a inne są wykonane w celu pochłaniania dźwięku. Powinieneś wybrać materiał w oparciu o swój budżet i osobiste preferencje.

ogrodzenia akustyczne są często wykorzystywane do blokowania hałasu. Są solidne, a materiały są wytrzymałe. Łatwo je również zamontować.

dostępne są również ogrodzenia akustyczne. Winyl może być wykonany w celu pochłaniania dźwięku. Są one dostępne w różnych stylach i są łatwe do zainstalowania.

Wysokość ogrodzenia jest również ważnym czynnikiem w izolacji akustycznej. Typowa bariera uliczna powinna mieć osiem stóp wysokości. Jeśli ogrodzenie jest krótsze, dźwięk przejeżdżających samochodów będzie przechodził pod nim. Jednak wysokie ogrodzenia mogą być sprzeczne z lokalnymi rozporządzeniami.

Ogrodzenia akustyczne są często wykorzystywane przez agencje rządowe i przedsiębiorstwa. Dźwięk solidnego ogrodzenia może zmniejszyć hałas otoczenia o sześć do 10 decybeli.

Jeśli nie potrzebujesz ogrodzenia, które jest całkowicie dźwiękoszczelne, możesz dodać koc dźwiękowy do istniejącego ogrodzenia. Mogą one być używane do blokowania hałasu z HVAC lub małej jednostki HVAC. Można je kupić w rolkach, lub można je zainstalować samodzielnie.

Oprócz blokowania hałasu, ogrodzenie akustyczne może być estetyczne. Samo ogrodzenie może być wykonane z winylu obciążonego masą, a materiały pochłaniające dźwięk mogą być dodane do wewnętrznej lub zewnętrznej strony ogrodzenia.

Ogrodzenie akustyczne można również zamontować we własnym zakresie. Bariera dźwiękowa powinna być zbudowana w technologii „pióro i wpust”. Dzięki temu nie ma żadnych szczelin, przez które mógłby przechodzić dźwięk.

Redukuje hałas przenoszony przez powietrze

Zastosowanie systemu ogrodzeń akustycznych jest skutecznym sposobem kontroli hałasu lotniczego. Projekt i wykonanie ogrodzenia ma wiele wspólnego ze skutecznością produktu.

Na przykład, dwumetrowe ogrodzenie ma o wiele mniejsze szanse na przepuszczenie przez nie dźwięku niż dziesięciometrowe. Podobnie, bariera o dużej gęstości jest znacznie bardziej skuteczna niż bariera o małej gęstości.

Dodanie masy do ogrodzenia, takiej jak ceglana lub betonowa ściana murowana, może pomóc w zmniejszeniu ilości hałasu lotniczego, który przez nie przechodzi. Dodatkowo, ogrodzenie o litej powierzchni odbija fale dźwiękowe z powrotem w kierunku źródła.

Bariera z powierzchnią odbijającą światło to najbardziej oczywisty sposób na uczynienie z ogrodzenia najskuteczniejszego ogrodzenia akustycznego. Nie musi ona pokrywać 100% powierzchni ogrodzenia.

Ważna jest również wysokość bariery. Najlepsze ogrodzenia mają wysokość co najmniej 6 stóp. Jeśli jednak bariera jest krótsza, nie zrobi wiele dobrego.

Dobre ogrodzenie powinno mieć również kilka centymetrów zakładki. Jest to ważne, ponieważ hałas powietrzny może przeciekać nawet przez najmniejsze szczeliny.

Wysokość ogrodzenia jest również ważna, ponieważ będzie miała wpływ na redukcję hałasu. Jeśli ogrodzenie jest zbyt wysokie, może powodować dyfrakcję fal dźwiękowych.

Najlepszym sposobem na zapewnienie najlepszego efektu ogrodzenia jest zainstalowanie go na odpowiedniej wysokości. Na przykład panel ogrodzeniowy o wysokości sześciu stóp to idealna wysokość dla ogrodowego kącika wypoczynkowego.

Inną opcją jest zastosowanie pianki akustycznej. Pomoże ona zmniejszyć przenoszenie dźwięku przez ogrodzenie, ale powinna być umieszczona po hałasuj stronie ogrodzenia.

Redukuje hałas pickleballu

Używanie ogrodzenia akustycznego jest świetnym sposobem na zmniejszenie hałasu związanego z pickleballem. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny sposób na zmniejszenie hałasu.

Najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie hałasu jest stworzenie barier. Bariery te mogą być stałe lub odbijać dźwięk. Zastosowanie gęstych ścian lub ogrodzeń zwiększy skuteczność tych barier.

Innym dobrym rozwiązaniem akustycznym jest posadzenie drzew. Drzewa będą pochłaniać dźwięk i zmniejszą hałas nawet o połowę. Drzewa te są również miłe dla oka, gdy są w pełnym rozkwicie.

Innym dobrym środkiem akustycznym jest zastosowanie panelu dźwiękowego. Panele te będą przekształcać echo poza pomieszczeniem. Pomogą one również zmniejszyć hałas tłumu.

Innym dobrym produktem akustycznym jest Acoustifence(r). Jest to akustyczny system ogrodzeniowy, który można pomalować i przymocować do istniejącego ogrodzenia. Jest to produkt łatwy w użyciu i może być zainstalowany w ciągu około jednej godziny przy użyciu minimalnych narzędzi ręcznych.

Jeśli planujesz dodać kort do pickleballa do swojego podwórka lub budynku, upewnij się, że rozważasz ogrodzenie akustyczne. Zmniejszy to hałas powodowany przez pickleball o około 10 decybeli.

Najlepszym sposobem na określenie potrzeb w zakresie ogrodzeń akustycznych jest przyjrzenie się swojej okolicy. Możesz użyć Google Earth, aby określić średni poziom hałasu w swojej okolicy. Następnie można użyć tych informacji, aby podjąć świadomą decyzję o tym, jaki rodzaj ogrodzenia należy zastosować.

Pickleball to gra towarzyska, więc prawdopodobnie będziesz chciał spędzać czas z przyjaciółmi podczas gry. Jednak możesz nie chcieć dzielić swojego domu z sąsiadami, którzy nie są zachwyceni hałasem.

Dodaje absorpcję

Dodanie absorpcji do swojego ogrodzenia może być świetnym sposobem na uczynienie swojej nieruchomości mniej hałaśliwą. W rzeczywistości nie trzeba pokrywać całego ogrodzenia, aby czerpać korzyści. Wiele ogrodzeń akustycznych wykorzystuje warstwy absorpcji i tekstury, aby uwięzić dźwięk. Ponadto, niektóre używają solidnych paneli dla maksymalnej skuteczności.

Wysokość Twojego ogrodzenia może również wpłynąć na Twoją zdolność do redukcji hałasu. Jeśli masz wysokie ogrodzenie, może być trudniej przeniknąć dźwięki. Grubszy materiał jest najlepszy do pochłaniania dźwięków w niskim zakresie widma. Możesz również dodać bariery refleksyjne do swojego ogrodzenia, aby zmniejszyć hałas poprzez załamanie fal dźwiękowych.

Innym świetnym sposobem na dodanie absorpcji jest pokrycie ogrodzenia kocem akustycznym. Korzystanie z zewnątrz-ocenione koc będzie zachować swój płot z narażone na działanie czynników atmosferycznych, a także będzie dodać barierę między ogrodzeniem i wewnątrz domu. Można również zakupić koc akustyczny dla ganku lub patio, jeśli nie masz ogrodzenia. Możesz również umieścić szmatkę nad ogrodzeniem, aby przykryć śmierdzące resztki. Ponadto możesz kupić pojemnik Tupperware, aby przechowywać śmierdzące resztki. Jeśli chcesz zapobiec pojawieniu się zapachu jedzenia, możesz również przykryć ogrodzenie pojemnikiem Tupperware.

Kiedy szukasz ogrodzenia akustycznego, pamiętaj, aby wybrać produkt, który ma dobrą gwarancję i zabiegi ochronne. Będziesz polegać na nim przez lata, więc będziesz chciał się upewnić, że jest trwały.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.