Odzyskiwanie danych z macierzy RAID obsługa.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Dlaczego odzyskiwanie macierzy Raid działa?

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jako wybór firm po uszkodzeniu.
Pdtwarzanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Macierz RAID jest w rzeczywistości formą macierzy pamięci masowej, która wykorzystuje cztery elementy do tworzenia redundancji. Każdy element składa się z czterech niezależnych elementów, które współpracują ze sobą w celu zapewnienia nadmiarowości informacji. Aby zrozumieć, co robi system macierzy RAID i w jaki sposób jest on użyteczny, musimy zrozumieć cztery elementy. Są to: dysk (RAID), urządzenie parzystości lub urządzenie logiczne z paskami (PLD) oraz jednostki pasków nierównoległych. Dysk przechowuje dane i jest umieszczony w macierzy. Jednostka parzystości jest umieszczona pomiędzy dyskami, a jednostki pasków nierównoległych zapewniają, że tylko jeden z dysków zostanie zniszczony, podczas gdy pozostałe urządzenia mogą nadal normalnie funkcjonować.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można powierzyć takie zlecenie.

Bardzo interesującą cechą tego typu odzyskiwania danych jest fakt, że nie jest ono zależne od żadnego konkretnego dysku twardego. Z tego powodu jest on często stosowany jako podstawowa technika odzyskiwania danych w przypadku awarii dysku twardego. Istnieje wiele korzyści, które można uzyskać przy użyciu odzyskiwania danych RAID z macierzą RAID systemu pamięci masowej. Aby dać Ci wyobrażenie, oto niektóre z nich:

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jako cel firmy po awarii.

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna forma odzyskiwania RAID. Zalecane jest użycie procesora Intel, ponieważ procesory te posiadają sprzęt umożliwiający wykonywanie pełnych operacji RAID. Poza tym, dwa lub więcej dysków mogą być umieszczone w macierzy Raid, jeśli istnieje deficyt w zakresie przestrzeni. Jedną z najciekawszych rzeczy w tego rodzaju konfiguracji RAID odzyskiwania danych jest jego zdolność do odzyskania znacznej ilości danych z niewielkiej awarii dysku. Wadą tej metody jest to, że poziom wydajności znacznie się pogarsza, gdy dysk ulegnie awarii.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 firma sprawiedliwa zalecenia.

Najczęściej używany przypadek tego rodzaju odzyskiwania jest, gdy komputer sam przechodzi jakiś rodzaj poważnej awarii. Zwykle jest to spowodowane awarią sprzętu, wirusami, a nawet zwykłą awarią silnika wrzeciona. Kiedy dane nie mogą być bezpiecznie przechowywane na zwykłym dysku twardym, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest odzyskiwanie danych metodą Raid. Ten rodzaj odzyskiwania danych nie jest jednak ograniczony tylko do dysków twardych. Dotyczy on również napędów taśmowych i cd ROM. Pozostaje tylko odzyskać dane z nośników, które już nie działają.

Proces odzyskiwania danych z macierzy Raid stał się znacznie łatwiejszy dzięki zastosowaniu paskowej pamięci masowej NTFS. Dzieje się tak, ponieważ dyski w macierzy są dzielone na mniejsze części, a następnie zapisywane przy użyciu oprogramowania NTFS. Ułatwia to dostęp do fizycznego nośnika danych i pracę z nim, ponieważ wszystkie części dysków znajdują się teraz w odpowiednich miejscach.

Innym ważnym czynnikiem w tej metodzie odzyskiwania danych Raid jest jej dostępność dla szerokiej gamy systemów operacyjnych. Ponieważ dyski są nie tylko formatowane, ale również dzielone na paski, możliwe jest użycie tej metody zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i Linux. Wydajność obu tych systemów operacyjnych zależy od ilości wolnego miejsca na każdym z dysków. Jeśli ilość wolnego miejsca na dysku jest większa lub równa ilości wolnego miejsca, które jest obecne na odpowiednim dysku twardym, Windows może odczytać pliki z tego dysku, podczas gdy Linux działa dobrze z mniejszą ilością wolnego miejsca. Oczywiście, wymóg ten oznacza, że użytkownicy systemu Linux będą musieli udostępnić więcej miejsca na swoich dyskach twardych, jeśli zdecydują się skorzystać z tej metody odzyskiwania.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 w zdolna droga.

Jedną z rzeczy, która sprawia, że metoda odzyskiwania danych Raid jest tak skuteczna jest fakt, że jest w stanie naprawić większość rodzajów fizycznej utraty danych. Najczęstsze formy fizycznej utraty danych są spowodowane przez wirusy, awarie i awarie zasilania. Wszystkie one jednak mogą być łatwo naprawione z pomocą tego procesu odzyskiwania. Powodem, dla którego tak się dzieje, jest fakt, że wszystkie uszkodzone części dysku są składane razem, a następnie ponownie montowane w tym samym miejscu. Jednak ze względu na sposób, w jaki dyski są składane, metoda ta może działać tylko dla tych części dysku, które są nadal funkcjonalne.

Jeśli twój komputer napotkał jakąkolwiek formę uszkodzenia dysku twardego, to powinieneś już wiedzieć, jak działa proces odzyskiwania danych. W przeważającej części, wszystko, co musisz zrobić, to pobrać oprogramowanie, które może wykonać odzyskiwanie dla Ciebie. Ważne jest, aby nie instalować tego oprogramowania na system, dopóki nie jesteś rzeczywiście pewien, że komputer jest czysty od wszelkiego rodzaju uszkodzeń. To powinno zająć tylko około 5 minut dla całego procesu odzyskiwania, aby rozpocząć. Gdy to zrobi, jednak, powinieneś być w stanie odzyskać większość utraconych danych.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *